Trawy na balkony i tarasy

Share on facebook
Share on twitter

Na balkonie lub tarasie od strony południowej będzie gorąco i sucho. Przede wszystkim można tu sadzić rośliny, które tolerują takie warunki i wiadomo, że bez większego wysiłku spełnią one nasze oczekiwania. Są to: kostrzewy sina, owcza i Maire’a oraz owsica wieczniezielona, koeleria sina i ostnice. Można też pokusić się o gatunki silnie rosnące i o większych wymaganiach, jednak należy zapewnić im jak najlepsze warunki wzrostu. Można to zrobić poprzez uprawę w dużych pojemnikach.

Pojemniki często mają proste systemy pomagające w podlewaniu, jak podwójne dno, knoty podsiąkowe, itp. Na dnie pojemnika należy umieścić warstwę drenującą. Podłoże najlepiej aby było z dodatkiem glinki, która dłużej utrzymuje wilgoć. Można także dodać hydrożeli. W takich ulepszonych warunkach będą dobrze rosły nawet miskanty i piórkówki. Na stanowiskach ocienionych można sadzić takie gatunki jak: wyczyniec łąkowy, drżączka średnia, śmiałek darniowy, manna mielec, kłosówka miękka, imperata cylindryczna, miskant cukrowy, trzęślica trzcinowata, trzęślica modra, sesleria Heuflera, spartina sercowata oraz turzyce.

Polecamy

CZYM SĄ WSPÓŁCZESNE “TRAWY OZDOBNE”?

Pod pojęciem traw ozdobnych kryje się szereg roślin z różnych rodzin botanicznych. Nie są to tylko przedstawiciele rodziny wiechlinowatych (syn. trawy) czyli Poaceae.

TRAWY ZIMĄ

Zimą trawy w ogrodach zaskakują swoją urodą. Większość bylin o tej porze roku wygląda bardzo skromnie, ale trawy nie. Źdźbła traw są